Wave Wave

طراحی وب سایت پزشکی

انتخاب شرکت طراحی سایت با تجربه و حرفه ای
همان‌طور که در زمان مراجعه به پزشک به دنبال پزشک متخصص هستید، در زمان سفارش طراحی سایت هم سعی کنید به دنبال شرکتی باشید که در زمینه طراحی سایت حرفه ای بوده و نمونه کارهایی در زمینه طراحی سایت پزشکی هم داشته باشد. یک طراح سایت حرفه ای نیاز و هدف کاربر را با توجه به زمینه فعالیت سایت به خوبی درک کرده و با توجه به آن سایت را طراحی می‌کند.
برندسازی
معمولاً افراد تصور می‌کنند سایت‌های پزشکی نیازی به برندسازی ندارند ولی همانطور که برندسازی برای یک رستوران اهمیت دارد، به همان اندازه برندسازی در سایت‌های پزشکی نیز مهم می‌باشد. سعی کنید با برندسازی مناسب جایگاه خود را در صنعت خود پیدا کنید و از طریق وب‌سایت هم به طور مؤثر برند خود را به افراد بیشتری معرفی نمایید و به بیماران دلیل کافی برای انتخاب سایت شما و وفادار ماندن به آن را ارائه دهید.
ایجاد دسترسی راحت
وب‌سایت های پزشکی معمولاً حجم زیادی از اطلاعات را اعم از منابع آموزشی، فرم های بیماران، نقشه/آدرس و … در خود جای می‌دهند. پس با توجه به حجم زیاد اطلاعات سعی کنید طراحی سایت طوری باشد که کاربر به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را در سایت پیدا کند.
محتوا نویس با اطلاعات کافی در زمینه پزشکی
محتوای باکیفیت مهم‌ترین بخش سایت است، با کمک گرفتن از متخصص بازاریابی و آشنا به مطالب پزشکی محتوای سایت را نگارش و تهیه کنید تا محتوای باکیفیت و بر طبق قوانین بازاریابی داشته باشید که به برندسازی شما هم کمک رساند.
تمرکز بر خدمات اصلی
خدمات اصلی و مهم شما که منبع اصلی درآمدتان هستند، می‌بایست در وب سایت صفحه‌های جداگانه‌ای برای خود داشته باشند تا در آن صفحات راجع به خدمات مربوطه توضیحات بیشتر و اطلاعات دقیق تری را به بیمار ارائه دهید.
بهینه سازی وب‌سایت
اگر بهترین وب‌سایت را هم داشته باشید ولی کسی نتواند آن را پیدا کند، هیچ فایده ای نخواهد داشت. ۶۸% افراد به دنبال خدمات پزشکی آنلاین در اینترنت جستجو می‌کنند، بنابراین سرمایه گذاری در سئو سایت و بهینه‌سازی آن در موتورهای جستجو یک مسئله کلیدی و مهم است. به این ترتیب کاربران در صورت جستجوی کلمات مرتبط با زمینه کاری شما به راحتی سایت شما را پیدا خواهند کرد.

طراحی وب سایت پزشکی
تحقیق در مورد سایت‌های رقبا
سایت رقبای خود را به دقت بررسی کنید و نکات ضعف و قوت آن را پیدا کرده و با خود مقایسه کنید. سپس سعی کنید با پوشش دادن کمبود سایت رقبا و ارائه امکانات کامل‌تر و بهتر در سایت خود جایگاه خود را در بین رقبا حفظ کنید.
عدم تغییر در برند
برند شما نشانه شخصیت کسب و کار شماست و چیزی است که کاربران شما را به وسیله آن به یاد می‌آورند. لوگوی شما، خدمات، پزشکان و نحوه برخورد بخش پشتیبانی با بیماران همه اجزاء یک پازل هستند که برند شما را می‌سازند. زمانی که برند خود را ایجاد کرده و به کاربران معرفی کردید بخش بسیار مهم این است که هویت آن را ثابت نگه دارید و پیوسته تغییر ایجاد نکنید تا باعث اعتماد و وفاداری مشتری و شهرت بیشتر برند خود شوید.
انتخاب قالب سایت به‌روز و در عین حال ساده
طراحی سایت شما نشانگر هویت کسب و کار شماست. این را بدانید طراحی سایتتان باید جذاب و در عین حال ساده باشد. سعی کنید بیش از حد از اجزاء فلش و انیمیشن و تصاویر در سایت پزشکی استفاده نکنید، زیرا باعث سردرگمی کاربر می‌گردند. سایت شما باید حتی برای کاربران با اطلاعات ابتدایی از اینترنت هم به راحتی قابل استفاده باشد.
نمایش نظرات کاربران دیگر
اعتمادسازی همواره اولین و مهم‌ترین راه جذب مشتری می‌باشد، به خصوص در سایت‌هایی که خدمات مهمی مثل خدمات درمانی و پزشکی ارائه می‌کنند. افراد بیشتر از اینکه به شما و توضیحات شما در مورد برندتان اعتماد کنند به نظر و تجربه مشتریان قبلی شما اهمیت می‌دهند. پس در وب سایت خود بخشی را به نظرات بیماران قبلی اختصاص دهید این نظرات می‌توانند به صورت متنی و یا در قالب ویدئوهای کوتاه باشند.
چک کردن درست بودن لینک‌ها و سازگاری با مرورگرهای مختلف
همیشه لینک های سایت را طبق یک زمان بندی مشخص چک کنید و در صورت وجود خطا یا هر گونه مشکل سریعاً آن را برطرف نمایید. این کار را به راحتی می‌توانید از طریق وب‌مستر گوگل انجام دهید. هیج جیز بدتر از سایتی با لینک‌های خراب نمی‌تواند کاربر را نسبت به سایت و خدمات آن بی اعتماد کند.
لینک‌های ارتباطی بین شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها
همانطورکه حتماً باید از وبلاگ‌ها یا شبکه‌های اجتماعی خودتان به وب‌سایت خود لینک دهید، در وب‌سایت هم باید لینک‌هایی به شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌های خود قرار دهید. سعی کنید ار هر راهی کاربر به شما دسترسی داشته باشد و در هر پلت فرمی که هست بتواند با شما ارتباط بگیرد.