طراحی وب سایت واکنشگرا

سایت واکنش گرا یا سایت ریسپانسیو (responsive) سایتی است که با ابعاد و رزولوشن دستگاه‌های مختلف سازگاری دارد و کاربران بدون توجه به اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک باشد (مثل اکثر گوشی‌های هوشمند موبایل) یا نمایشگری متوسط(مثل لپ تاپ و تبلت) و یا نمایشگرهای بزرگ (کامپیوترهای رومیزی و ال سی دی های بزرگ)داشته باشند، می‌توانند به راحتی سایت را بررسی کنند و دیگر نیازی نیست اندازه صفحه را تغییر دهند که سایت به صورت کامل دیده شود.
امروزه کاربران از نمایشگرهای مختلف در ابعاد بزرگ و کوچک برای دستیابی به صفحات اینترنت استفاده می‌کنند. بنابراین سایتی می‌تواند در فضای وب موفق باشد که بتواند به همه کاربران مراجعه کننده به سایت خدمات مناسب ارائه دهد و نمایش سایت به صورت کامل باشد .
حدود ۵۰ درصد از کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت‌ها استفاده می‌کنند و در صورتی که قالب سایت شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهید داد. زیرا این دسته از کاربران پس از ورود به سایت شما در صورتی که نتوانند مطالب سایت شما را به راحتی مطالعه نمایند ممکن است سایت شما را بلافاصله ترک کنند و وارد سایت دیگری شوند که به درستی در دستگاه آنان نمایش داده شود. با توجه به مورد مطرح شده وجود سایت ریسپانسیو(واکنش گرا) برای سایت‌ها امری لازم و ضروری می‌باشد.

طراحی وب سایت واکنشگرا

مزایای سایت ریسپانسیو
– نمایش مناسب سایت در طیف وسیعی از مرورگر های جدید و قدیمی
– سازگاری با هر سایز از نمایشگرهای مختلف مانند موبایل، تبلت و لپ تاپ و . . .
– انعطاف پذیری بالا و کارآمد
– مقرون به صرفه بودن
– رتبه بهتر و بالاتر در گوگل
– افزایش قدرت سئو سایت به علت پوشش شمار بیشتری از کاربران
– افزایش بازدیدکنندگان سایت
– محبوبیت بیشتر در بین موتورهای جستجو
برای تشخیص ریسپانسیو بودن یک سایت(در صورتی که به موبایل و تبلت دسترسی نداشتیم)، سایت مورد نظر را در لپ‌تاپ یا کامپیوتر باز کنید و عرض مرورگر را به آهستگی کم و زیاد کنید. اگر سایت ریسپانسیو باشد مشاهده می‌کنید که اندازه و چیدمان اجزاء آن مطابق با تغییر عرض صفحه تغییر می‌کند به گونه‌ای که هیچ اسکرول افقی ظاهر نمی‌شود. اما در سایت‌های غیر ریسپانسیو چنین موضوعی اتفاق نمی‌افتد و اسکرول افقی لازم است تا بتوان قسمت‌های پنهان شده چپ و راست صفحه را مرور کرد.
هم‌چنین، ایجاد جذابیت برای کاربران موبایل با نمایش دکمه‌های بزرگ و لینک‌های جذاب سبب می‌شود کاربران از وب‌سایت شما استفاده بیشتری داشته باشند. از دکمه‌های واضح و جذاب جهت تشویق کاربران برای عضویت در خبرنامه و یا تکمیل یک فرم استفاده نمایید.
به شما این اطمینان را خواهیم داد که تمامی وب‌سایت‌های طراحی شده توسط آژانس فراسو، کاملا ریسپانسیو هستند و با تمامی نمایشگرها سازگاری دارند.