برنامه نویسی سایت

گام اول در طراحی سایت انتخاب یک زبان برنامه نویسی مناسب است. قبل از شروع پروژه طراحی سایت خود، باید بدانید که چه امکاناتی نیاز دارید و این امکانات با استفاده از کدام زبان برنامه نویسی قابل اجرا شدن می‌باشند.
لایه‌های برنامه‌نویسی
می‌توان گفت که برنامه‌نویسی در دو لایه کلی انجام می‌شود. لایه فِرانت اِند (( Front-End که برنامه‌نویسی انجام شده در این بخش، مربوط به رابط کاربری است و لایه بک اند ((Back-End) که برنامه‌نویسی انجام شده در این بخش، مربوط به پشت صحنه است و کاربر به صورت مستقیم آن را حس نمی‌کند؛ اما نتیجه اجرای کدهای نوشته شده در بک اند، به کاربر نمایش داده می‌شود.
زبان‌هایی همانندHTML, JavaScript, CSS, jQuery مربوط به کدنویسی قسمت Front-End بودند؛ اما برای کدنویسی در Back-End، چند زبان وجود دارند که از مهم‌ترین آن‌ها، PHP و ASP.Net هستند. هم‌چنین به منظور طراحی سایت‌های پویا، می‌بایست از زبان‌های برنامه‌نویسی PHP و Asp.NET و جاوا و پایتون استفاده کرد.

برنامه نویسی سایت

بعد از بررسی زبان‌های مطرح شده، درمی‌یابید که در حال حاضر وب‌سایت‌های ایستا کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و بیشتر وب‌سایت‌ها در قالب وب‌سایت‌های پویا راه‌اندازی شده‌اند. اما این به این معنی نیست که شما نیازی به یادگیری زبان های HTML ،CSS، جاوا اسکریپت و jQuery ندارید، بلکه نیاز شما به یادگیری این زبان‌ها همچنان پابرجاست.
زبانHTML یک زبان نشانه‌گذاری محسوب می‌شود که به‌منظور ایجاد ساختار و قالب صفحه وب مورد استفاده قرار می‌گیرد. به کمک HTML می‌توانید مشخص کنید که در صفحه وب خود چند بخش دارید و محتوای هر بخش را مشخص کنید. زبان HTML، جزء لاینفک برنامه‌نویسی وب است و شما هر سایتی که بخواهید طراحی کنید، به هر زبانی که باشد می‌بایست با استفاده از HTML ساختار اولیه سایت خود را آماده کرده و سپس با استفاده از سایر زبان‌ها، کدنویسی دیگر بخش‌ها را انجام دهید.
در واقع، روال طراحی یک سایت، ابتدا ساختار اصلی سایت با استفاده از HTML پیاده‌سازی می‌شود، سپس با استفاده از CSS برای این ساختار، مشخص می‌شود که هر کدام از اجزای صفحه با چه شکلی برای کاربر نمایش داده شود. به‌منظور انجام برخی امور مانند اعتبارسنجی تکمیل صحیح فرم‌ها، نیاز است تا کدنویسی جاوا اسکریپت انجام شود و در صورتی که مایل باشید جلوه تصویری و یا تنظیمات انیمیشنی خاصی برای سایت خود اجرا کنید، می‌بایست تا با استفاده از jQuery این کار را انجام دهید. حال پس از آماده‌سازی رابط کاربری سایت، به‌منظور تبدیل سایت خود به یک وب‌سایت پویا باید با استفاده از زبان‌های برنامه نویسی مانند PHP، ASP.Net،JSP کدنویسی مورد نظر را انجام دهید.
آژانس فراسو همواره خود را با روندهای روز دنیا در طراحی سایت سازگار ساخته است. تیم فراسو توانایی طراحی و اجرای سایت‌های پیچیده، پورتال‌های آنلاین و فروشگاه‌های اینترنتی را درعین سادگی اما کاملأ مدرن، به‌منظور رشد برند مشتریان داشته است. با فراسو همراه باشید تا مجری و مشاور شما در این حوزه باشد و بتواند از این طریق، سهمی در رشد و ترقی کسب‌وکار شما داشته باشد.